Investime

רן ליפציגר, מנכ”ל אורמש: מערכת סולארית היא מקור ההכנסה הבטוח ביותר כיום עבור בעלי גגות של נכסים מסחריים
נדמה שכבר לא ניתן לנסוע בכבישי הארץ מבלי לראות בצידי הדרך מערכות סולאריות. מדובר באחת ההשקעות המשתלמות ביותר בישראל של השנים האחרונות. אלו שטרם בחרו לעבור לאנרגיה סולארית וודאי יודעים כי מערכת סולארית חוסכת בחשבון החשמל ואף מניבה רווחים אבל לא בטוח שהם יודעים עד כמה...

רן ליפציגר, מנכ”ל חברת אורמש, מסביר מדוע התקנת פאנלים סולאריים היא אחת מהפעולות החשובות ביותר שאתם כבעלים של נכס מסחרי תוכלו לעשות השנה וכיצד בעצם עובד התהליך עם אורמש .

אז מה הם בעצם פאנלים סולאריים?

 

רן ליפציגר: “פאנלים סולאריים רותמים את אנרגיית השמש לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו-וולטאית באופן רציף ויעיל.

 

ניתן לבחור האם למכור לחברת החשמל את כל החשמל הסולארי המיוצר בתעריף קבוע לכל קוט”ש או לחלופין לצרוך את החשמל הסולארי בזמן שהמערכת פועלת ולהזרים לרשת את העודפים תמורת תעריף מובטח ל-25 שנה.

 

רשות החשמל פרסמה לאחרונה אסדרה אשר  מאפשרת להגדיל את הספק המתקנים הפוטו-וולטאיים שניתן להתקין על גגות ששטחם מגיע עד ל-7,000 מ”ר. אסדרה זו תאפשר לבעל הגג למצות את מלוא השטח הפנוי שברשותו. אורמש מתמחה בין היתר בביצוע ניתוח טכנו כלכלי המתבסס על צריכות החשמל באתר ובתכנון קפדני ויסודי, כל זאת על מנת לאפשר ללקוחות שלנו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר באיזה מהמסלולים עדיף לו לבחור.

 

לצורך הדוגמא, מערכת בשטח של כ-2,000 מ”ר “משלמת” לבעלים של אותו גג אשר יבחר במתווה של מכירת מלוא החשמל לחברת חשמל כ- 150,000 ₪ + מע”מ בהסכם שנמשך 25 שנה”.

 

אז אנחנו מבינים שמדובר בסכום לא מבוטל, אילו עוד יתרונות אנחנו מקבלים מהתקנת מערכת סולארית?

 

“יתרון נוסף הוא האימפקט הסביבתי – אתה מייצר חשמל נקי מהשמש.
הטכנולוגיה הזו למעשה מחליפה דלקים יקרים ומזהמים ומאפשרת לבזר את רשת החשמל ולהפוך כל בעל גג ליצרן חשמל מקומי שמייצר חשמל לעצמו, מזרים חלק ממנו לרשת החשמל הארצית וכך מקטין את התלות בחברת החשמל וגם את הזיהום הנלווה לייצור חשמל בטכנולוגיות מזהמות”.

 

האם מדובר בהשקעה בטוחה?

 

“מדובר בהשקעה אשר מניבה תשואה דו ספרתית במציאות בה אין חלופות המניבות תשואות כאלו באותה רמת הסיכון. אורמש יודעת להציע לכל אדם המתעניין בתחום מודל פיננסי מורחב הכולל תזרים תפעולי ואפשרויות מימון מגוונות בהתאם לצרכי הפרויקט ולצרכיו האישיים.
השמש נהפכה בשנים האחרונות קומודיטי ובשילוב עם האקלים הישראלי והטכנולוגיה המתפתחת במהרה, אנחנו מוצאים כאן בארץ את התנאים המושלמים לייצור חשמל מהשמש”.

 

 

רן ליפציגר, מנכ”ל אורמש

רן, למה להתקין מערכת סולארית עם אורמש:

 

“זה פשוט, אנחנו מספקים את כל השירותים במקום אחד. משלב הניתוח הטכנו כלכלי וסגירת המימון לפרויקט, דרך הליווי ההנדסי והקונסטרוקטיבי לצורך התאמת האתר ותשתיות החשמל, תכנון הנדסי קפדני של המתקן, התקנת המערכת ביעילות וללא הפרעה להתנהלות השוטפת של בית עסק וכמובן גם לאחר חיבור המערכת לרשת החשמל, חטיבת השירות והתחזוקה שלנו נשארת איתך לאורך הדרך ויודעת לעקוב, לנטר ולוודא שהמערכת פועלת בצורה האופטימלית ביותר לאורך שנים רבות”.

רוצה לחשב כמה כסף יכניס הגג שלך בשנה?

כמה עולה להתקין מערכת סולארית?

 

“מתקנים סולאריים מסחריים גדולים עולים בין מאות אלפי שקלים לכמה מיליוני שקלים בהתאם לגודל המתקן. בעל נכס שיבחר להשקיע במערכות סולאריות לרוב יחזיר את ההשקעה בטווח של בין 4 ל 6 שנים במסגרת פרויקט מניב עם אורך חיים של 25 שנה.

 

מה שכן, לא צריך להשקיע אגורה בכדי להרוויח מהשמש ובשנה האחרונה אנחנו רואים יותר ויותר בעלי העסקים אשר בוחרים לתת לנו זכות לעשות שימוש בגג שלהם, להתקין עליו מערכת סולארית ולחלוק יחד את התקבולים כאשר כל ההוצאות וכל האחריות לביצוע במקרים הללו היא שלנו. בשנת הקורונה פגשנו הרבה בעלי מבנים שהמתווה הזה היה עבורם לא פחות מחבל הצלה”.

 

אורמש ידועה בחדשנות שלה בענף. איך אתם מתכוונים לשפר אותו בהמשך?

 

“היינו הראשונים להתקין מערכת עקיבה קרקעית בארץ והראשונים להתקין מערכת סולארית במסגרת אסדרת מונה נטו הוותיקה. אורמש צמחה בזכות צמא גדול לחדשנות ויזמות.

 

השלב הבא בענף שלנו הוא ללא ספק אגירת החשמל. הטכנולוגיה כבר קיימת וכעת יש התעוררות גם בתחומי הרגולציה והמוכנות של משק החשמל. את השמש אנחנו מנצלים רק ביום, אגירה תאפשר לנו להנות מהאנרגיה שלה גם בשעות הלילה. אורמש תיישם מספר פתרונות וכרגע אני יכול רק לומר שיהיה שווה לעקוב אחרינו בתחום הזה.

 

לסיכום

 

אין ספק שהקטר הסולארי יצא מהתחנה והוא שועט קדימה.
אורמש מזמינה אתכם ליצור קשר עם מומחי האנרגיה וצוותי ההנדסה שלנו וככל שתבחרו, גם ללוות אתכם בנחת לאורך כל התהליך.

רוצה לחשב כמה כסף יכניס הגג שלך בשנה?

לקביעת פגישה ייעוץ: 077-8038300


הציטוטים בחסות פורטל שוק ההון ישראל-Investing.com
מוגש ע"י Investing.com