Investime

חולמים על בית פרטי ולא יודעים איך מג'נגלים בין תוכניות, רשויות, מהנדסים ובעלי מקצוע? יש לנו בשורה עבורכם: אתם לא צריכים. יש מי שיעשה את כל זה בשבילכם, ולמרבה ההפתעה – זה לא יעלה לכם יותר

החלום הישראלי, בית צמוד קרקע עם גינה קטנה, שומר על מעמדו הנחשק בקרב משפחות כבר כמה עשורים. התקופה הנוכחית, שבה מגפה מכנסת את כולנו אל הבתים, רק מעצימה את הרצון לפיסת אדמה פרטית שבה אפשר לתת לילדים להתרוצץ ולנשום אוויר נקי.

הדרך אל הגשמת חלום הבית הישראלי רצופה קשיים ומהמורות. כדי להגיע לשלב שבו שותים קפה של בוקר או כוס יין של ערב בחצר יש לנצח על תזמורת של בעלי מקצוע שונים, לתמרן בין חזון לביורוקרטיה, לנהל אילוצים בשטח – ואדם מן היישוב שבונה את ביתו אינו מנהל פרויקטים מומחה בעולם הבנייה, ואינו בקיא ברזי עולם הנדל”ן.

אז מהן התחנות החשובות שבהן עלולים להתעורר קשיים בתהליך בניית בית פרטי? קיבצנו עבורכם את אבני הדרך העיקריות שבהן נתקלים כשבונים בית פרטי:

היתר בנייה

צמד המילים האלה מגלם בתוכו שלל בעלי מקצוע ובהם מודד, יועץ קרקע, אדריכל, מהנדס (קונסטרוקטור) יועצים מכל סוג, פעילות מול הרשות המקומית ומול ועדת תכנון ובנייה, ועוד. מה קודם? מה אחר כך? בעלי מגרשים רבים מוצאים עצמם מוותרים מראש על התהליך ומותירים מגרשים שוממים רק כי ההתמודדות מול הביורוקרטיה מרתיעה אותם.   

בחירת בעלי מקצוע

כמה בעלי מקצוע בונים בית אחד? קבלן שלד, קבלן איטום, קבלן חשמל, קבלן אינסטלציה, קבלן גגות, קבלן מיזוג, קבלן טיח, קבלן ריצוף, קבלן אלומיניום, קבלן צבע, מסגר, קבלן פיתוח – ועוד לא אמרנו מילה על פנים הבית: ריצוף, כלים סניטריים, מטבח (נגרות וחיפויים), ניקיון בתום הבנייה והרשימה עוד ארוכה מאוד.

פיקוח על העבודה

כל אחד מן השלבים שמנינו עד כה דורש פיקוח. איך תדעו שתוכנית האיטום שהוצעה לכם תואמת את הצרכים המדויקים שלכם? איך תדעו שתוכנית החשמל עומדת בכל התקנים? איך תדעו לבחון את טיב החומרים שבהם כל אחד מן הקבלנים עושה שימוש – האלומיניום, הריצוף, הטיח? כל אחד מבעלי המקצוע עושה את העבודה הכי טובה שהוא יודע לעשות, אבל כשמשפחה בונה את ביתה פעם אחת בחיים, לא תמיד יש לה את הכלים לדעת מהי איכות העבודה עוד בזמן הבנייה, כשאפשר לתקן ליקויים לפני הכניסה אל הבית.

תקציב

העבודה מול ריבוי בעלי מקצוע, בקצב שאינו תמיד שוטף עקב הצורך בתיאום ביניהם ועקב תלותם זה בזה, יכולה להעלות צרכים חדשים ואירועים בלתי צפויים – בלת”מים. כל שינוי, חריגה, סטייה מהתכנון הראשוני ומלוח הזמנים – כל אחד מאלו עשוי לגרור הוצאות נוספות, וכשמדובר בבנייה – מדובר בעשרות אלפי שקלים, לעיתים גם מאות אלפים. גם אם “משאירים בצד” כסף לטובת אירועים חריגים, לא תמיד אפשר לדעת מה יקרה תוך כדי התהליך.

ביטחון בזמנים

כמה זמן יעבור מרגע שיגיע המודד לבנות את המגרש ועד שתקבעו מזוזה על משקוף הכניסה לבית? האם מישהו מבין בעלי המקצוע השונים יכול לערוב לכם על לוח זמנים כולל? לכל אחד מבעלי המקצוע יש חלק מסוים שעליו הוא אחראי, ואין לו יכולת להשפיע על קצב העבודה של האחר. אם אחד מן הקבלנים מתעכב, הוא גורר שרשרת עיכובים של כל הבאים אחריו, וכל אחד מהם, בנפרד, עשוי לגרום עיכוב משלו. 

הפתרון – בית אחד, עד שתיכנסו הביתה

“אחרי שנים ארוכות בעולם הבנייה, הבנתי שיש מצוקה אמיתית בקרב אנשים פרטיים שרוצים לבנות את בית החלומות של משפחתם, ולא יודעים איך ואיפה להתחיל”, מספר אלרם יוסיאן, הבעלים של חברת יוסיאן בילדינגס. “הניסיון שצברתי עם השנים, ההבנה העמוקה שרכשתי בתהליכים הביורוקרטיים ברשויות ובתהליכים המנהליים וההנדסיים, הובילו אותי להכרה בצורך ולפיתוח הפתרון: ליווי צמוד של בעלי מגרשים, מרגע ההחלטה על בניית בית, ועד הכניסה אליו. חברת יוסיאן בילדינגס מלווה את המשפחות הבונות את ביתן לאורך כל הדרך: משלבי הוצאת ההיתרים כולל ייצוג מול הרשויות, דרך רמת התכנון האדריכלי וכלה ברמת הביצוע.

“המעטפת המקיפה שאנחנו מעניקים כוללת מסגרת תקציבית המוגדרת מראש בהתאם לאפשרויות ולצרכים של כל לקוח באופן אישי, תכנון אדריכלי, תכנון גמר, בחירת בעלי המקצוע, פיקוח על העבודה, והכל תוך התחייבות ללוח זמנים. הלקוחות שלנו מכירים אדם אחד ומולו הם מנהלים את כל ההתקשרות הנוגעת לבניית הבית, בכל אחד ואחד מן התחומים. במקום להתנהל מול עשרות בעלי מקצוע וגורמים מנהליים – אנחנו מציעים שקט נפשי מוחלט, שקיפות מלאה, היצמדות לתקציב וללוח זמנים.

“הלקוחות שלנו נהנים מחיסכון עצום בזמן ובכסף: הן בקיצור תהליכי קבלת היתרי הבנייה, הן בקיצור זמן הבנייה, והן בזמן הפרטי שלהם-עצמם. הלקוחות שלנו לא צריכים לוותר על ימי עבודה כדי לפקח בשטח על העבודה – אנחנו עושים זאת בשבילם. כוח הקנייה הגדול שלנו כחברה מאפשר לנו להציע את כל השירותים במחירים שאדם פרטי לא יכול להשיג, ולכן, הלקוחות שלנו מקבלים את המעטפת המושלמת לבניית בית – בלי לשלם יותר”. 

רוצה להתייעץ עם מומחי יוסיאן בילדינגס?


הציטוטים בחסות פורטל שוק ההון ישראל-Investing.com
מוגש ע"י Investing.com