Investime

האלטרנטיבות שכל משקיע מתחיל חייב להכיר

יכול להיות שיש לכם סכום כסף גדול ששוכב בבנק ולא צובר תשואה, יכול להיות שחסכתם שנים רבות ועכשיו אתם מחפשים לעשות את פריצת הדרך שחלמתם עליה ויכול להיות שראיתם איך אחרים מצליחים ואתם רוצים גם. כך או כך השקעה בנדל”ן היא אחת האפשרויות האטרקטיביות שיש לעולם ההשקעות להציע. לאורך ההיסטוריה, השקעות בנדל”ן היו לרווחיות וליציבות ביותר ולכן נהפכו למכשיר ההשקעה המועדף בקרב משקיעים רבים. עובדה שמחזקת את ההשקעה באפיק זה היא הדיווח שהבנקים הגדולים בארה”ב, אירופה ואסיה מחזיקים נכסים בשווי כולל של למעלה מ-600 מיליארד דולר.

השבחה של נכסי נדל”ן

אחת האופציות המעניינות ביותר למשקיעי נדל”ן מתחילים כמו גם מתקדמים היא שיפוץ והשבחה. מה זה אומר? קנייה של דירה ישנה שמצבה לא טוב, שיפוצה ומכירתה ברווח. היתרון העיקרי באפיק זה היא האפשרות לקבל רווח משמעותי תוך זמן קצר, בין זמן הקנייה לזמן המכירה. בתוך כך, בכדי לבצע עסקה כזו נדרש הון עצמי גבוה, גם כאשר מדובר בדירות בפריפריה.

יותר ויותר משקיעים בוחרים בהשבחת קרקע

בשנים האחרונות השבחת קרקע הפכה לאחד מהאפיקים הפופולאריים בקרב משקיעים מנוסים וחדשים כאחד. אותם משקיעים בוחרים להשקיע את כספם ברכישת קרקע, השבחתה ומכירתה ללא הליך של בנייה. דבר אשר מאפשר תשואה גבוהה בזמן קצר. החדשות הטובות למשקיעים המתחילים הן שכרטיס הכניסה להשקעה כזו הוא הנמוך ביותר מהאופציות הקיימות בעולם הנדל”ן. יתרון מרכזי נוסף, הוא שהקרקע נרשמת על שם הרוכש, דבר המהווה בטוחה לכסף. בתוך כך, חשוב לבדוק היטב את זכויות הבנייה של הקרקע אותה אתם מעוניינים לרכוש.

דירה להשקעה

אחת האופציות האהובות על הישראלים היא רכישת דירה למטרת השקעה. השוק נכון להיום מביא תשואה שנתית של 2-4%. מה שנדרש מכם הוא כמובן למצוא את הדירה המתאימה, לאחר שעשיתם את כל החישובים הרלוונטיים, לקנות ולהשכיר אותה. ההשכרה יוצרת תשואה מידית אך גם עליית ערך הדירה במהלך השנים מייצרת רווח נאה. באפיק השקעה זה, היתרון המרכזי הוא הביקוש לדיור בישראל שצפוי להמשיך ולעלות. עם זאת, קנייה של דירה בארץ דורשת הון עצמי גבוהה במיוחד. דבר נוסף שיש לשים אליו לב הוא אלמנט ההתעסקות עם השוכרים שמתחלפים לעיתים תכופות, מה שיכול לגזול זמן יקר.

נדל”ן לתעסוקה ונדל”ן מסחרי

נכסים מסוג זה כוללים משרדים, מפעלים, מחסנים וחנויות או במילים אחרות, כל נכס שהוא לא למגורים. זו אופציה נהדרת והיא פותחת עולם שלם גם למי שלא יכול להשקיע בדירה למגורים. התשואה גבוהה משמעותית מאשר בנדל”ן למגורים ולרוב מדובר על הסכמי שכירות ארוכי טווח המעניקים יציבות למשכיר וגם לשוכר. במקרה זה חשוב לזכור שהשוק יכול להיות נתון לתנודות תעסוקתיות וגם כאן ההון העצמי הדרוש, לרוב, יהיה גבוה.

רכישה כחלק מקבוצה

אם האופציות שהוזכרו מעלה דיברו על אסטרטגיית השקעה, ההצעה הזו מדברת על הטקטיקה. אחרי שבחרתם בסוג ההשקעה, עליכם לבחור איך לעשות זאת. אם תבחרו להשקיע בעצמכם כל הרווחים ילכו אליכם, כמו גם ההפסדים. כמו כן, לרוב לא תוכלו לקחת חלק בפרויקטים גדולים משום שהעניין דורש גב כלכלי, ניסיון והרבה זמן. אופציה נוספת היא רכישה בקבוצה, זה יכול להיות חלק מפרויקט מגורים, מסחר או אפילו חלק מפרויקט השבחת קרקע אשר מלווה על-ידי אדריכל ומשרד עורכי-דין. כל אלה, יחד עם  חברת הנדל”ן והרוכשים, מהווים כוח קנייה משמעותי עם הרבה שנים של ניסיון.

לסיכום

אם אתם רוצים להיכנס לעולם השקעות הנדל”ן ויש לכם הון עצמי נמוך יחסית, אנו ממליצים לכם ללכת על פרויקט השבחת קרקע. לפרויקט מהסוג זה ניתן להיכנס עם הון עצמי נמוך, ואין צורך בניסיון מצד המשקיעים כי לרוב לוקחים חלק מתוך קבוצה ואת הניסיון מביאה החברה המלווה. פרויקט מיוחד שמשך את תשומת ליבנו, הוא פרויקט טירת הכרמל של קבוצת רפאל נדל”ן אשר מעניק הזדמנות מעולה להשקיע באזור מתפתח ובעל פוטנציאל גבוה.

רוצים להתייעץ עם מומחה השקעות בנדל"ן?


הציטוטים בחסות פורטל שוק ההון ישראל-Investing.com
מוגש ע"י Investing.com